20 latviešu gleznotāji, par kuriem būtu jāzina katram

Džemma Skulme

Džemma Skulme
Džemma Lija Skulme (dzimusi 1925. gada 20. septembrī Rīgā) ir viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Māksliniece veicinājusi Trešās atmodas kustību.  Džemmai Skulmei ir nepārvērtējama loma 20. gadsimta otrās puses Latvijas mākslas attīstībā un sabiedriskajā dzīvē.

Glezna attēlā: “Jaunība” 1958. Audekls, eļļa. 189×336
 Komentēt

2.Vilhelms Purvītis

Vilhelms Purvītis
Vilhelms Purvītis (dzimis 1872. gada 3. martā Zaubes pagastā) bija viens no latviešu nacionālās glezniecības pamatlicējiem, mākslas ekspertu un arī plašākās aprindās atzīts par vienu no ievērojamākiem Latvijas 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta pirmās puses māksliniekiem un mākslas institūciju veidotājiem.

Glezna attēlā: “Kūstošais sniegs” 1910.
 Komentēt

3.Kārlis Padegs

Kārlis Padegs
Kārlis Padegs dzimis 1911. gada 8. oktobrī Rīgā.
Mācījies Latvijas Mākslas akadēmijā, bet beidzis V. Purvīša vadīto Dabasskatu meistardarbnīcu. Ekstravaganta, savrupa un leģendāra personība, skaudrs romantiķis, 1930. gadu Rīgas dendijs, apvienojis dzīvi un spēli. Starpkaru laikmeta Latvijas mākslā tematiskā un formālā ziņā neparasts, šokējošs. Atveidojis modernās lielpilsētas dzīvi.

Glezna attēlā: “Padegs un astrālais” 1939. Papīrs, akvarelis, tuša. 34 x 24
 Komentēt

4.Janis Rozentāls

Janis Rozentāls
Janis Rozentāls (dzimis 1866. gada 18. martā Saldus pagastā) Latvijas mākslas vēsturē tiek vērtēts kā viena no centrālām gadsimtu mijas perioda personībām. Tematiskajā un mākslinieciskās formas aspektā uzskatāms par daudzpusīgāko perioda mākslinieku.

Glezna attēlā: “No baznīcas” 1894. Audekls, eļļa. 175×103
 Komentēt


IETEIKT  DRAUGIEM

Mountain View

- Tev noteikti patiks -


CLOSE
CLOSE