16 dīvaini dzīvnieku hibrīdi, kas patiešām eksistē dabā

Ikviens, kurš kaut drusku mācījies bioloģiju, zina par tādu lietu kā starpsugu barjera. Tā padara neiespējamu dažādu sugu dzīvnieku vairošanos un kopīgu pēcnācēju radīšanu. Tomēr reizēm gadās, ka sugas ir tik tuvu radniecīgas, ka ir iespējami dīvaini un interesanti “bērni” (kas vēlreiz apliecina – ar radiniekiem vairoties nevajag. Vienkārši nevajag). Dabā iznākumi gan ir krietni mīlīgāki, nekā aristokrātijas vēsturē. Nu, piemēram:

1.Zēzelis

Zēzelis
Zebras var krustoties ar daudziem zirgveidīgajiem, un rezultāts ir zebras hibrīds jeb zebroīds. Ja zebra izdara TO ar ēzeli, bērniņš saucams par zēzeli, kas ir izcils rezultāts nosaukuma dēļ vien. Zebroīdi ir pazīstami jau kopš 19. gadsimta, un tos savos darbos ir pieminējis arī Čārlzs Darvins. Starp citu, zebras var krustot arī ar ponijiem, un rezultāts ir mazi, mīlīgi, strīpaini zirdziņi. Zēzeļu mātītes ir ļoti mazauglīgas, kamēr tēviņi – gandrīz vienmēr sterili. Tas tāpēc, ka šiem dzīvniekiem atšķiras hromosomu skaits, respektīvi, puzles kauliņi tik labi nesapas. Tāpēc zēzeļus īsti nav iespējams izveidot par atsevišķu šķirni, tomēr kopumā tie sastopami gana bieži.
 Komentēt

2.Pizlijs

Pizlijs
Pizlijs ir polārlāča un grizli lāča krustojums. Tas ir ļoti rets, tomēr šāda krustošanās ir novērota gan dabā, gan zoodārzā (kurš slinkais kopējs tos lāčus salaida vienā voljērā, koa?). Viens pizlijs ilgstoši mitinājās Osnabrukas zoo. Vispār ir arī tā, ka ģenētiskie testi apstiprina, ka jau izsenis (no Pleistocēna laikmeta, ja gribam būt precīzi) polārlāču gēni ir, khmm, ieplūduši brūno lāču asinīs, taču ne otrādi. Tas neizbrīna – kurš pie vesela saprāta esošs lāčuks gan gribētu sist kanti agresīvajai polārlācenei?
 Komentēt

3.Līģeris

Līģeris
Šis draudziņš ir lauvas tēviņa un tīģera mātītes krustojums. Šie ir vislielākie kaķi pasaulē – pieaudzis īpatnis sver līdz pat 410 kg! Savu izmēru dēļ tiem būtu ļoti grūti izdzīvot brīvā dabā – nevar jau tik vienkārši nomedīt antilopi, ja esi liels un apaļīgs – tāpēc līģeri eksistē tikai nebrīvē, kur dzīvo, kažoku kuldami, un dažreiz tos ievieš arī speciāli, jo milzīgi kaķi – tas ir forši. Līģeriem, tapat kā tīģeriem, ļoti patīk peldēt, un tie ir draudzīgi un komunikabli kā lauvas. Dzīvnieki lielākoties ir sterili, tomēr dažiem ir izdevies arī sekmīgi pavairoties.
 Komentēt

4.Taigons jeb tauva

Taigons jeb tauva
Tauva – mēs lietosim šo latvisko versiju, jo tā ir jautrāk – ir tīģera tēviņa un lauvu mātītes pēcnācējs. Tauvas ir mazāki par līģeriem un vispār vairāk pārņēmuši atturīgo tīģeru uzvedību. Tie ir arī retāk sastopami. Tāpat kā  brālēni līģeri, tie mitinās tikai nebrīvē.
 Komentēt


IETEIKT  DRAUGIEM

Mountain View

- Tev noteikti patiks -


CLOSE
CLOSE